Доктор медичних наук, лікар гінеколог-ендокринолог
Професор
Лікар вищої категорії (стаж роботи 28 років), має міжнародні сертифікати ESGE спеціаліста з лапароскопії в гінекології та спеціаліста з гістероскопії
Професійні навички та застосовані методи лікування та діагностики: консервативна та оперативна гінекологія
Професійна освіта:
Київський медичний університет гм. О.О.Богомольця (1986-1992 р)
Післядипломна освіта
Клінічна ординатура за спеціальністю “Акушерство і гінекологія”, Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМНУ (1994 г.);
Аспірантура за спеціальністю “Акушерство і гінекологія”, Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМНУ (1997 г.);
Спеціалізація за напрямом “Ультразвукова діагностика”, м Київ (2003 р).
Спеціалізація за напрямом “Онкологія”, м Київ (2018 р).
Наукова діяльність
Свою наукову діяльність Наталія Василівна початку 1997 р на посаді наукового співробітника відділення ендокринної гінекології при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології НАМНУ. Захистила кандидатську дисертацію в 1997 році.
З 2001 р Наталія Василівна – старший науковий співробітник, з 2004 р – головний науковий співробітник вищевказаного відділення Інституту. В 2009 р відбувся захист докторської дисертації, в якій розкривалася проблематика діагностики і терапії лейоміоми матки. В 2018 році отримала звання професора. З 2020 року – завідувач відділу репродуктивного здоров’я ДНУ “Центр інноваційних медичних технологій НАН України”.
Автор 195 наукових публікацій та 27 патентів. Керівник 3 кандидатських дисертацій, що захищені, та 1 запланованої дисертації.
Була учасником понад 300 науково-практичних конференцій, конгресів, в тому чисті міжнародних, і безлічі регіональних конференцій і семінарів.
Постійно приймає участь у наукових дослідженнях, конгресах та конференціях з доповідями, роботі Вчених Рад. Читає лекції та проводить майстер-класи для лікарів.
Одним з пріоритетних напрямів наукової діяльності Косей Н.В. є вивчення проблем гіперпроліферативної патології матки, в тому числі лейоміоми матки, а також поєднаних гіперпроліферативних захворювань матки, молочної та щитовидної залоз. Також велика увага приділяється удосконаленню інноваційних хірургічних технологій в гінекології. За її участю були удосконалені та широко впроваджені в клінічну практику органозберігаючі методики лікування міоми матки із застосуванням ендоскопічних методик (лапароскопії, гістероскопії), емболізації маткових артерій та інших малоінвазивних технологій.
Займається також проблемами дисгормональних порушень у жінок в різні вікові періоди, в т.ч. синдрому полікістозних яєчників, гіперандрогенії, аномальних маткових кровотеч, ендометріозу, клімактеричного синдрому та синдрому передчасного виснаження яєчників.
Член наукових асоціацій
Асоціація акушерів-гінекологів України
Асоціація кольпоскопії і цервікальної патології України
Асоціація гінекологів-ендокринологів України (голова Кіївського осередку)
Асоціація метаболічної медицини
Член Вченої Ради ДНУ «Центр інноваційних медичних технологій НАН України»;
З 2010 по 2013 рік була членом вченої ради ДУ “Інститут ПАГ НАМН України”;
З 2014 року по теперішній час є членом Спеціалізованої вченої ради Д 05.600.01 при Вінницькому національному медичному університеті ім. Пирогова М.І.
Член мультидисциплінарної робочої групи Міністерства охорони здоров’я з розробки галузевих стандартів і протоколів за напрямом «Акушерство та гінекологія»