+38 044 272 22 05, +38 044 272 34 03

Київ, вул. Вознесенський узвіз, 22

office@cimt.com.ua

Плегуца Олександр Іларійович

Плегуца Олександр Іларійович

Заступник головного лікаря з хірургічних питань

Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділу ендокринної та метаболічної хірургії ДНУ «ЦІМТ НАН України», лікар-хірург вищої категорії, Дійсний член  Української асоціації баріатричної хірургії, Міжнародної асоціації хірургії ожиріння і метаболічних порушень (IFSO), Європейської асоціації ендоскопічних хірургів (EAES), Української діабетологічної асоціації.

Професійна освіта:

В 2007 році закінчив медичний факультет за спеціальністю “лікувальна справа” НМУ ім. О.О. Богомольця.

2007- 2010 рр лікар-інтерн у відділенні хірургії стравоходу, шлунка та кишечника на базі НІХТ ім. О.О. Шалімова НАМН України.

Професійна діяльність:

2010 – 2012 рр клінічний-ординатор за спеціальністю “хірургія” у відділенні хірургії стравоходу, шлунка та кишечника на базі НІХТ ім. О.О. Шалімова НАМН України.

2012- 2017 рр лікар-хірург у відділенні хірургії стравоходу, шлунка та кишечника на базі НІХТ ім. О.О. Шалімова НАМН України.

З 2017 року лікар-хірург хірургічного відділення ДНУ «Центр інноваційних медичних технологій НАН України».

З 2018 року старший науковий співробітник відділу ендокринної та метаболічної хірургії  ДНУ «Центр інноваційних медичних технологій НАН України».

Професійне навчання

В 2012 році пройшов тренінг курс з «Лапароскопічної хірургії» на базі Академії післядипломної освіти, Київ, Україна. В 2016 році пройшов тренінг курс «Лапароскопічна баріатрична та метаболічна хірургія. Колоректальна хірургія та герніологія» Мумбай, Індія. В 2017 році пройшов тренінг курс «Мініінвазивна баріатрична хірургія» Каунас, Литва. В 2018 році відвідав семінар «Належна клінічна практика (GCP). Нормативно-правове регулювання проведення клінічних випробувань» Київ, Україна. В 2018 році пройшов тренінг курс «Лапапароскопічна імплантація діафрагмального стимулятора» ВетЛаб, Харків, Україна.

Досягнення

В березні 2018 року захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук, за  темою «Лапароскопічна рукавна резекція шлунка в лікуванні хворих на ожиріння».

В березні 2019 року представив постерну доповідь на симпозіумі присвяченому лікуванню запальних захворювань кишечника, Оксфорд, Велика Британія.

Сфера науково-практичних інтересів хірургічне лікування хворих на ожиріння та метаболічними порушеннями, весь спектр малоінвазивних втручань на органах черевної порожнини та заочеревинного простору.

Публікації

Автор більше 62 наукових робіт, суміжних публікацій в закордонних журналах, 21  деклараційних патентів України на винахід. Регулярно приймає участь в міжнародних хірургічних симпозіумах та конференціях з доповідями.