+38 044 272 22 05, +38 044 272 34 03

Київ, вул. Вознесенський узвіз, 22

office@cimt.com.ua

  • UKR

Державна наукова установа “Центр інноваційних медичних технологій НАН України”

Відділ діагностики та лікування метаболічних захворювань під керівництвом член-кор. НАМНУ, професора, д.мед.н, Маньковського Бориса Микитовича

Метаболічні захворювання –це група захворювань, що пов’язані з порушенням обміну речовин (метаболізму). До метаболічних захворювань відносяться цукровий діабет, ожиріння, порушення ліпідного обміну (дисліпідемія) та інші.

Цукровий діабет (ЦД) – важке хронічне захворювання, яке при недотриманні певних правил харчування, лікування та самоконтролю, може призвести до важких ускладнень та інвалідизації.  Ожиріння-хронічне захворювання, що характеризується збільшенням маси жирової тканини, порушенням обміну речовин, ураженням органів та систем та розвитком харчової залежності. За даними ВОЗ у 2016 році в світі нараховували близько 2 мільярдів дорослих старше 18 років, що мали надлишкову вагу : з них більше 650 млн страждали ожирінням. Ожиріння асоціюється із великою кількістю захворювань, в тому числі з цукровим діабетом та розвитком онкопатології. Ураження нервової системи  одне з найбільш розповсюджених й найбільш загрозливих ускладнень, як цукрового діабету, так і ожиріння.

Враховуючи надзвичайну актуальність проблем ожиріння, цукрового діабету та його ускладнень,основна  діяльність співробітників відділу діагностики та лікування метаболічних захворювань спрямована на вивчення стану пацієнтів та пошуки шляхів оптимізації іх лікування. Співробітники відділу проводять аналіз добового коливання глікемії за допомогою сучасного обладнання (CGMS). Також у відділі проводиться установка інсулінових дозаторів (ПОМП Терапія) з подальшим навчанням та контролем пацієнтів. У відділі є сертифікований лікар-дієтолог, який проводить консультації та може розписати індивідуальне меню для пацієнтів як із цукровим діабетом, так і з іншою супутньою патологією, а також стиль харчування до та після проведення метаболічних оперативних втручань. Усім хворим із цукровим діабетом проводиться дослідження когнітивних функцій за допомогою спеціальних шкал. Усім хворим на ЦД проводиться діагностика діабетичної полінейропатії (ДПН), кардіальної автономної нейропатії (КАН), в подальшому планується застосування спеціальних пластирів(NeurPad) для лікування больових форм ДПН. З метою діагностики облітеруючих захворювань нижніх кінцівок планується застосування міні доплера. Також, у найближчій перспективі планується відкриття кабінету діабетичної стопи, буде проводитись лікування діабетичних дефектів нижніх кінцівок (синдрому діабетичної стопи), амбулаторне ведення пацієнтів та госпіталізація хворих з синдромом діабетичної стопи в стаціонар.

Більшість співробітників відділу мають науковий ступінь кандидата медичних наук, постійно проходять стажування та навчання за кордоном, для вдосконалення навиків, в подальшому застосовують здобуті знання в роботі з пацієнтами.