+38 044 272 22 05, +38 044 272 34 03

Київ, вул. Вознесенський узвіз, 22

office@cimt.com.ua

 • UKR
 • Урологічне відділення
  Урологічне відділення

  В урологічному відділенні ДНУ «ЦІМТ НАН України» надається допомога з приводу захворювань нирок, сечового міхура, сечовивідних шляхів та чоловічих статевих органів згідно сучасним протоколам з використанням обладнання провідних світових та вітчизняних виробників. Операції виконуються переважно за мініінвазивними методиками досвідченими спеціалістами які володіють навичками роботи з сучасною апаратурою, що забезпечує мінімальну травматичність, зі збереженням структури оперованих органів […]

 • Гінекологічне відділення
  Гінекологічне відділення

  У гінекологічному відділенні надаються всі види гінекологічної допомоги з використанням сучасних методів лікування. Лікарська допомога надається фахівцями вищої категорії у тісній взаємодії з науковцями відділу репродуктивного здоров’я …

Відділ Репродуктивного здоров’я

 

Науково-дослідна та клінічна робота відділу включає низку напрямків діяльності для збереження та відновлення репродуктивного здоров’я.

 • Органозберігаюче лікування таких розповсюджених дисгормональних захворювань як міома матки, ендометріоз, гіперплазія і поліп ендометрія, оптимізація репродуктивної функції після органозберігаючих втручань, профілактика рецидивів. Напрямок не втрачає актуальності незважаючи на значні досягнення в медикаментозному та хірургічному лікуванні, оскільки вік початку реалізації репродуктивної функції продовжує зростати, а гіперпроліферативна патологія внаслідок не до кінця зрозумілих причин продовжує «молодшати». Розроблені алгоритми передопераційної підготовки та післяопераційної реабілітації із застосуванням сучасних медикаментозних засобів. Оперативні втручання проводяться ендоскопічно із застосуванням інноваційних методів хірургічної енергії та протиспайкових агентів.
 • Відносно новим напрямком в ендоскопічній хірургії є надання допомоги жінкам з дисменореею, аномальними матковими кровотечами та неплідністю внаслідок істмікоцеле або ніші в ділянці рубця після Кесарського розтину. Зростання кількості оперативних розроджень робить проблему надзвичайно актуальною.
 • Профілактика раку шийки матки та молочної залози. Співробітники відділу приймають активну участь в адаптації досвіду розвинених країн в цьому напрямку до українських умов. Проводяться дослідження ролі гормональних розладів як кофакторів в патогенезі раку шийки матки.
 • Продовжується вивчення гормональних та ендометріального факторів невиношування вагітності та неплідності.
 • Продовжується аналіз досвіду застосування різних методик хірургічного лікування (в тому числі із застосуванням сітчастих протезів) аномалій розвитку статевих органів, генітального пролапсу, нетримання сечі.
 • Накопичення бази даних по генетичному підґрунтю рідких нейроендокринних синдромів (некласичні форми гіперплазії кори наднирників, передчасна яєчникова недостатність, синдром нечутливості до андрогенів тощо).
 • Оптимізація застосування замісної гормональної терапії та негормональлних методів лікування менопаузальних розладів, профілактика асоційованих з менопаузою екстрагенітальних патологій.
 • Аналіз ефективності та безпеки нових методів контрацепції, контрацепція для жінок з гінекологічною та екстрагенітальною патологією.

В даний час основні дослідницкі зусилля  сконцентровані на темі взаємодії метаболічного синдрому та репродуктивних розладів у жінок. Умови сьогодення ставлять перед лікарською і науковою спільнотою складні багатогранні задачі, які включають виявлення МС у молодого населення без явних факторів ризику, ранню профілактику шляхом впливу на всі модифікуємі фактори. Особливе значення має профілактика та лікування МС у осіб, які готуються до дітонародження в зв’язку з доведеним впливом кожного з компонентів МС на програмування розвитку і епігенетичну спадковість.

Синдром полікістозних яєчників вже давно розглядається як особлива форма метаболічного синдрому з превалюючим залученням репродуктивної сфери, проте особливості метаболічних порушень при різних фенотипових формах СПКЯ досі є недостатньо вивченими.

З 2017 року проводиться дослідження впливу баріатричної хірургії на показники репродуктивного здоров’я.

 

Результати досліджень висвітлюються в наукових звітах, статтях в фахових виданнях, доповідях на науково-практичних семінарах та міжнародних конференціях.

Співробітники Відділу є співавторами національних консенсусів та клінічних настанов з діагностики та лікування гінекологічної патології, доповідачами регулярних науково-практичних конференцій «Гармонія гормонів – основа здоров’я жінки», «Школа клімактерію», учасниками освітніх проектів для населення.