Центр інноваційних медичних технологій Національної академії наук України був створений на базі Лікарні для вчених НАН України, як сучасний медичний центр світового рівня з органічним поєднанням функцій науково-дослідної та практичної установи. Основний напрямок діяльності Центру – надання кваліфікованої багатопрофільної медичної допомоги громадянам України, передусім, співробітникам НАН України, на рівні експертних світових стандартів.
Пріоритетами діяльності установи є:
- Організація фундаментальних та прикладних наукових досліджень
- Координація із вітчизняними та закордонними партнерами та інтеграція української науки в європейський дослідницький простір
- Налагодження ефективної взаємодії між центром та іншими вітчизняними та закордонними науково-дослідними установами
- Ефективне впровадження результатів інноваційних вітчизняних та закордонних наукових розробок у практичну медицину
- Забезпечення участі науковців центру у створенні національних програм лікування соціально значущих захворювань, експертної діяльності в інтересах органів державної влади
- Підготовка та підтримка талановитої наукової молоді (проведення лекцій, майстер-класів, тематичних конференцій, організація стаціонарного хірургічного тренінг-центру, навчання інтернів, клінічних ординаторів, аспірантів на базі клінічних підрозділів установи)
- Підвищення кваліфікації наявних та залучення нових висококваліфікованих медичних кадрів
- Розвиток матеріально-технічної бази та забезпечення ефективного використання ресурсів.

Історія Центру
Історія Центру інноваційних медичних технологій розпочалася 20 травня 1946 року, коли на базі 2-ої Печерської поліклініки було створено Поліклініку для вчених. Поліклініка обслуговувала вчених м. Києва та членів творчих спілок.
У 1964 р. почалося будівництво стаціонарного корпусу по вул. Смірнова-Ласточкіна, 22, яке тривало близько 4-х років. В 1967 році Поліклініка для вчених переїхала до нового триповерхового будинку.
В 1983 р. після капітального ремонту старого корпусу та закінчення будівництва нового 12-ти поверхового корпусу, відкрито стаціонар на 400 ліжок у складі 7-ми відділень.
З березня 1994 р. установа отримала назву «Лікарня для вчених НАН України».
19.07.2017 Лікарню для вчених було перейменовано у Державну наукову установу «Центр інноваційних медичних технологій НАН України». Директором Центру було призначено Тодурова Івана Михайловича.