+38 044 272 22 05, +38 044 272 34 03

Київ, вул. Вознесенський узвіз, 22

office@cimt.com.ua

  • UKR

Рання діагностика хвороби Крона у пацієнта з підозрою на апендицит

Пацієнт В. звернувся до хірурга нашого Центру зі скаргами на дискомфорт, важкість у правому підребер’ї, субфебрильну температуру тіла. При огляді виникла  підозра на гострий апендицит, однак при УЗД ознак апендициту не було виявлено, але були виявлені ознаки запалення термінального відділу тонкої кишки та невелика кількість вільної рідини в малому тазу та по правому фланку.

Хворого було направлено на КТ, де було виявлено нерівномірне  потовщення стінки термінального відділу здухвинної кишки та регіонарна лимфоаденопатія. Враховуючи результати КТ, фахівцями було прийнято рішення о проведенні колоноскопії, результати якої показали зміни слизової здухвинної кишки, а  також зміни ілеоцекального клапану.

За результатами патогістологічного дослідження було встановлено діагноз хронічний активний ентерит, активний коліт, виявлені морфологічні зміни можуть відповідати початковим проявам хвороби Крона тонкої кишки.

Пацієнту було призначено специфічну терапію терміном 6 місяців. Через 2 місяці загальний стан пацієнта покращився, скарг не відмічав. Пацієнту рекомендовано продовження  призначеного специфічного лікування.

Враховуючи атиповість та різноманіття клінічних проявів хвороби Крона для встановлення первинного  діагнозу було проведене  всебічне обстеження, використовуючи сучасні методи діагностики та  назначена якісна, адекватна терапія, що надало можливість попередити розвиток тяжких ускладнень та підвищити якість життя пацієнта.