+38 044 272 22 05, +38 044 272 34 03

Київ, вул. Вознесенський узвіз, 22

office@cimt.com.ua

  • UKR

В нашому Центрі розробляються та впроваджуються інноваційні методи хірургічного лікування цукрового діабету та ожиріння

Пандемія цукрового діабету 2 типу та ожиріння стрімко набирає масштаби “неінфекційної пандемії”, емерджентно поєднуючись з інфекційною пандемією COVID-19 на всіх континентах нашої планети. Багаточисельні мета-аналізи довели переваги баріатричної/метаболічної хірургії над консервативними методами лікування “неінфекційної пандемії” 21 століття, а дослідження проведені протягом останніх місяців дають надію на покращення перебігу COVID-19 у тих пацієнтів, які отримали хірургічне лікування цукрового діабету та метаболічного синдрому в анамнезі, та вже отримали результати у вигляді зниження маси тіла та корекції рівня глікемії.

Рукавна резекція шлунка, як найбільш розповсюджена метаболічна операція, вже давно зарекомендувала себе як операція вибору у пацієнтів із цукровим діабетом 2 типу та ожирінням. Дана операція отримує все ширше розповсюдження і в Україні, проте із традиційного лапароскопічного багатопортового доступу.

Перша однопортова рукавна резекція шлунка в Україні була виконана в «Центрі інноваційних медичних технологій НАН України» в березні 2019 року. На даний час колектив відділу малоінвазивної хірургії на чолі з директором Центру – професором Тодуровим Іваном Михайловичем включив однопортову рукавну резекцію для лікування хворих на цукровий діабет 2 типу асоційований з ожирінням ексклюзивно на теренах нашої держави в арсенал своїх повсякденних методик.

Малоінвазивна лапароскопічна хірургія знижує травму черевної стінки при суворому дотриманні всіх хірургічних принципів, за своїми позитивними результатами не поступаючись відкритої хірургії, а в чомусь значно випереджаючи її. Завдяки обґрунтованій та науково доведеній корисності, лапароскопічний підхід став “золотим стандартом” при виконанні оперативних втручань, таких як видалення жовчного міхура – холецистектомії, видалення червоподібного відростка – апендектомії, лікуванні гриж живота – герніопластики, операції при гастроезофагеальній рефлюксній хворобі, та баріатричним операціям.

Зменшення післяопераційного болю та ускладнень зі сторони рани, зменшення утворення спайок в черевній порожнині, скорочення термінів перебування у стаціонарі зі зменшенням витрат на медичну допомогу, раннє повернення до професійної діяльності та поліпшення косметичних результатів є вірогідний перевагами стандартного багатопортового підходу у порівнянні зі звичайним великим лапаротомним доступом.

Очевидне обґрунтування наполегливості в цьому прагненні полягає в тому, що кожен розріз живота несе потенційні ризики пов’язані із виникненням кровотечі, інфекційних ускладнень з боку троакарних ран, кишкової непрохідності на тлі розвитку злукового процесу черевної порожнини, ятрогенним пошкодженням внутрішніх органів та розвитком кил “порту”. Саме тому логічним розвитком лапароскопічних технологій є зменшення кількості необхідних проколів для виконання оперативного втручання, що в кінцевому результаті призвело до виникнення однопортового доступу – операцій через один прокол. Надалі співробітники відділу планують продовжувати розробку, імплементацію та оптимізацію інноваційних методів хірургічного лікування в Центрі.