+38 044 272 22 05, +38 044 272 34 03

Київ, вул. Вознесенський узвіз, 22

office@cimt.com.ua

  • UKR

Кабінет ендоскопії

В нашому Центрі на базі поліклініки №1 та полікліники №2 функціонують кабінети ендоскопії, де проводяться ендоскопічні дослідження, які дозволяють оцінити стан стравоходу, шлунка та кишечника.

Ендоскопічні методи дослідження на сьогоднішній день є найбільш інформативним та достовірним методом ранньої діагностики захворювань шлунково-кишкового тракту. Їх використання дозволяє виявити поверхневі зміни слизової шлунково-кишкового тракту, недоступні для виявлення іншими методами, передпухлинні процеси на ранній стадії, діагностувати доброякісні та злоякісні новоутворення. Крім того, ендоскопія дозволяє брати “Прицільну біопсію” для диференціальної діагностики новоутворень шлунково-кишкового тракту.

Ендоскопічні кабінети ЦІМТ оснащені найсучашнішим відеоендоскопічним обладнанням експертного класу (Японія), з технологією програмного підсилення зображення для виявлення найменших запалень та новоутворень.

Всі обстеження виконуються як під місцевим знеболенням, а в поліклініці №1 і під медикаментозним сном у супроводі анестезіологічної бригади, що дозволяє пройти обстеження швидко та комфортно. Наші лікарі мають ступінь вищої категорії, займаються науковою роботою.

В ендоскопічних кабінетах ЦІМТ  виконуються наступні сучасні ендоскопічні дослідження:

  1. ЕЗОФАГОГАСТРОДУОДЕНОСКОПІЯ (ЕГДС) – огляд стравоходу, шлунка та 12-палої кишки з одночасними тестами на визначення кислотності шлункового вмісту та виявлення гелікобактера (бактерії, що викликає патологічні процеси в шлунку, включаючи онкологічні захворювання).

Основні показники для виконання ЕГДС:

⁃ дискомфорт та біль в верхніх відділах живота, нудоти, блювання, відчуття важкості після їжі, порушення ковтання;

⁃ поганий або зовсім відсутній ефект від лікування;

⁃ анемія, яка може бути викликана хронічною кровотечею з виразки або навіть пухлини;

⁃ втрата маси тіла, особливо на фоні звичного харчування та стилю життя.

  1. КОЛОНОСКОПІЯ (КС) – огляд товстого кишківника та прямої кишки.

Основні показники для виконання:

⁃ дискомфорт та болі у нижній частині живота;

⁃ закрепи або діарея, що можуть бути спричинені запальними процесами або пухлинами;

⁃ кровотеча з прямої кишки, або «прожилки» крові зі слизом чи без, що може бути визвані травмуванням поліпів або карцином кишківника;

⁃ анемія та втрата ваги, про що було сказано вище.

Надзвичайно важливими причинами для проведення обох досліджень є наступні:

  1. Вік. Після досягнення 50-ти річного віку (а ще краще – 40-річного) виконання обох досліджень має бути обов‘язковим навіть за відсутності тих причин, які ми зазначили вище.
  2. Спадковість – випадки онкологічних захворювань в родині. Ризик розвитку ракової пухлини у цьому випадку зростає у багато разів.

На жаль, на ранніх стадіях ракові пухлини шлунково-кишкового тракту не мають специфічних симптомів, тому вчасне виконання ендоскопічних досліджень дає можливість раннього виявлення пухлин та їх ефективного лікування.

 

Також в едоскопічних кабінетах ЦІМТ виконується хірургічна ендоскопія – сучасний метод хірургічного лікування.

Переваги ендоскопічних операціймінімальний травматизм і крововтрата, можливість проводити процедуру під постійним візуальним контролем, невелика кількість післяопераційних ускладнень, короткий відновний період, відсутність необхідності тривалого перебування в стаціонарі.

Наші лікарі  проводять наступні ендоскопічні операції:

  • Поліпектомія
  • Зупинка шлунково-кишкових кровотеч
  • EMR (ендоскопічна резекція слизової)
  • Постановка зонда для харчування
  • Постановка EndoVAC системи